Untitled - Round 8
Results
No Name Result Name
1 JUAN MANUEL ACOSTA, (2) .5:.5 NATHANIEL CAPOTE, (4)
2 JOSE CARLOS MARTÍN, (6) 0:1 YADIRA RODRIGUEZ, (3)
3 FRANCISCO ANDRADES, (5) 0:1 ANDRÉS CASTRO, (1)
4 JOSE LUIS GARCÍA, (8) 1:0 FELIPE RAMOS, (10)
5 JOHANNA CAPOTE, (7) 1:0 JUAN MANUEL ACOSTA PADRE, (18)
6 ADELTO LEÓN, (15) 0:1 DAVID RODRIGUEZ, (9)
7 AMANDA RAMOS, (17) 0:1 MANUEL PÉREZ, (11)
8 EMILIO SAURA, (12) 0:1 SERGIO RODRIGUEZ, (19)
9 ALEXIS CONCEPCIÓN, (23) 0:1 NAYELI CAPOTE, (14)
10 SAMUEL DE LEÓN, (50) 0:1 DOMINGO PÉREZ, (26)
11 ARNALDO MARTÍN, (28) 0:1 JACINTO IGLESIAS, (13)
12 AYOZE CABRERA, (29) .5:.5 BARTOLOMÉ RODRIGUEZ, (16)
13 ADAN LORENZO, (21) 1:0 JOSE ANTONIO SILVA, (40)
14 DIEGO PÉREZ, (35) 0:1 ALEX NODA, (22)
15 CARLOS ANTONIO, (30) 0:1 ANDREW VENTURA, (24)
16 CARMEN HERNÁNDEZ, (25) 0:1 PABLO MARTÍN, (43)
17 YAUZI PÉREZ, (53) .5:.5 SAMUEL CAMACHO, (49)
18 PABLO SEGURA, (20) 1:0 CRISTIAN ENCINAS, (32)
19 ABRAHAN ROMERO, (27) 0:1 RAFAEL BARRETO, (45)
20 DANIELA DURÁN, (33) 1:0 ROSENDO LUIS ALEMAÑ, (47)
21 DIEGO BARRETO, (34) 1:0 SABRINA GARRITANO, (48)
22 MARIO HERNANDEZ, (41) 1:0 DIEGO YANES, (36)
23 MIGUEL MARTIN, (42) 1:0 SARELY PÉREZ, (51)
24 RAYCO RODRIGUEZ, (46) 0:1 CINTIA OTERO, (31)
25 FRANCISCO ANDRADES PRUAÑO, (37) 1:0 SOFIA BARRETO, (52)
26 JAVIER HERNADEZ HERNANDEZ, (38) 1:0 BYE
Standings
Place Name Feder Rtg Loc Score Progr. M-Buch. Buch.
1-2 JUAN MANUEL ACOSTA, JUV 2128 6 26.5 29.5 37.5
YADIRA RODRIGUEZ, TAZ 2039 6 25.0 25.5 34.5
3-5 ANDRÉS CASTRO, 2150 5.5 23.0 25.5 33.5
NATHANIEL CAPOTE, JUV 2020 5.5 21.5 23.5 31.5
JOSE LUIS GARCÍA, VET 1799 5.5 21.0 22.5 30.0
6-11 JOSE CARLOS MARTÍN, 1860 5 24.0 26.5 35.5
JOHANNA CAPOTE, JUV 1823 5 22.0 26.0 34.5
DAVID RODRIGUEZ, 1780 5 21.0 25.5 33.0
MANUEL PÉREZ, 1630 5 21.0 21.0 28.5
NAYELI CAPOTE, INF 1540 5 18.0 21.0 30.0
SERGIO RODRIGUEZ, ALEV 1368 5 18.0 20.5 27.5
12-13 FRANCISCO ANDRADES, 1950 4.5 21.0 26.0 34.0
FELIPE RAMOS, 1711 4.5 21.0 23.5 31.5
14-25 EMILIO SAURA, 1540 4 20.0 25.0 33.0
AMANDA RAMOS, ALEV 1420 4 18.0 24.5 33.5
ADELTO LEÓN, 1529 4 18.0 24.0 31.5
JACINTO IGLESIAS, VET 1540 4 18.0 23.0 30.0
DOMINGO PÉREZ, TAZ 1200 4 18.0 21.5 27.5
ALEXIS CONCEPCIÓN, TAZ 1200 4 17.0 23.0 30.0
JUAN MANUEL ACOSTA PADRE, VET 1408 4 17.0 20.5 26.5
SAMUEL DE LEÓN, BENJ 4 16.0 21.5 27.5
ALEX NODA, TAZ 1200 4 16.0 20.5 26.5
ANDREW VENTURA, PREB 1200 4 15.0 19.5 24.5
ADAN LORENZO, ALEV 1200 4 15.0 18.5 25.5
PABLO MARTÍN, ALEV 4 12.0 19.5 25.5
26-29 BARTOLOMÉ RODRIGUEZ, 1498 3.5 17.5 24.5 33.0
SAMUEL CAMACHO, ALEV 3.5 14.5 19.5 25.5
PABLO SEGURA, VET 1349 3.5 14.0 19.0 25.0
AYOZE CABRERA, PREB 3.5 9.5 20.0 26.5
30-40 ARNALDO MARTÍN, 3 15.0 26.0 34.0
CARMEN HERNÁNDEZ, PREB 1200 3 14.0 19.5 25.0
DIEGO PÉREZ, BENJ 3 13.0 22.5 28.5
YAUZI PÉREZ, PREB 3 12.5 20.0 26.0
CARLOS ANTONIO, TAZ 3 12.0 24.5 32.5
DANIELA DURÁN, BENJ 3 11.0 22.0 29.0
JOSE ANTONIO SILVA, PREB 3 11.0 20.0 27.0
DIEGO BARRETO, PREB 3 10.0 20.0 26.5
RAFAEL BARRETO, BENJ 3 8.0 16.5 23.0
MARIO HERNANDEZ, BENJ 3 8.0 14.0 18.5
MIGUEL MARTIN, PREB 3 6.0 13.5 19.0
41 CRISTIAN ENCINAS, ALEV 2.5 10.0 22.0 29.5
42-49 SARELY PÉREZ, PREB 2 10.0 19.0 24.5
ABRAHAN ROMERO, BENJ 2 9.0 19.5 27.5
CINTIA OTERO, ALEV 2 7.0 22.0 28.5
DIEGO YANES, PREB 2 7.0 21.5 28.0
ROSENDO LUIS ALEMAÑ, PREB 2 7.0 18.5 25.0
SABRINA GARRITANO, PREB 2 7.0 18.0 23.5
FRANCISCO ANDRADES PRUAÑO, PREB 2 7.0 17.0 22.0
JAVIER HERNADEZ HERNANDEZ, BENJ 2 4.0 16.5 22.0
50-52 SOFIA BARRETO, PREB 1 6.0 19.0 24.5
JORGE SANFIEL, BENJ 1 3.0 15.5 22.0
RAYCO RODRIGUEZ, PREB 1 2.0 20.0 26.0
53 PAULA RAMOS, PREB 0 0.0 6.5 12.5
Cross Table
No Name Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 7 8
1. ANDRÉS CASTRO, 2150 28: 27:W 15:W 9:W 6:L 12:W 2:D 5:W
2. JUAN MANUEL ACOSTA, JUV 2128 29: 31:W 14:W 11:W 7:W 3:W 1:D 4:D
3. YADIRA RODRIGUEZ, TAZ 2039 30: 28:W 17:W 10:W 12:W 2:L 7:W 6:W
4. NATHANIEL CAPOTE, JUV 2020 31: 29:W 16:L 20:W 18:W 13:W 9:W 2:D
5. FRANCISCO ANDRADES, 1950 32: 30:W 19:W 12:L 8:W 15:W 10:D 1:L
6. JOSE CARLOS MARTÍN, 1860 33: 35:W 18:W 13:W 1:W 7:L 11:W 3:L
7. JOHANNA CAPOTE, JUV 1823 34: 32:W 21:W 26:W 2:L 6:W 3:L 18:W
8. JOSE LUIS GARCÍA, VET 1799 35: 33:W 20:D 16:W 5:L 26:W 13:W 10:W
9. DAVID RODRIGUEZ, 1780 36: 34:W 23:W 1:L 19:W 17:W 4:L 15:W
10. FELIPE RAMOS, 1711 37: 39:W 22:W 3:L 24:W 16:W 5:D 8:L
11. MANUEL PÉREZ, 1630 38: 36:W 25:W 2:L 23:W 28:W 6:L 17:W
12. EMILIO SAURA, 1540 39: 37:W 24:W 5:W 3:L 1:L 22:W 19:L
13. JACINTO IGLESIAS, VET 1540 : 38:W 53:W 6:L 25:W 4:L 8:L 28:W
14. NAYELI CAPOTE, INF 1540 40: 42:W 2:L 30:W 26:L 33:W 21:W 23:W
15. ADELTO LEÓN, 1529 41: 43:W 1:L 31:W 22:W 5:L 49:W 9:L
16. BARTOLOMÉ RODRIGUEZ, 1498 42: 40:W 4:W 8:L 50:W 10:L 23:L 29:D
17. AMANDA RAMOS, ALEV 1420 43: 41:W 3:L 33:W 49:W 9:L 26:W 11:L
18. JUAN MANUEL ACOSTA PADRE, VET 1408 44: 46:W 6:L 32:W 4:L 30:W 35:W 7:L
19. SERGIO RODRIGUEZ, ALEV 1368 45: 47:W 5:L 35:W 9:L 40:W 28:W 12:W
20. PABLO SEGURA, VET 1349 46: 44:W 8:D 4:L 28:L 31:W 50:L 32:W
21. ADAN LORENZO, ALEV 47: 45:W 7:L 49:L 39:W 51:W 14:L 40:W
22. ALEX NODA, TAZ 48: 50:W 10:L 34:W 15:L 53:W 12:L 35:W
23. ALEXIS CONCEPCIÓN, TAZ 49: 51:W 9:L 37:W 11:L 43:W 16:W 14:L
24. ANDREW VENTURA, PREB 50: 52:W 12:L 53:W 10:L 35:L 34:W 30:W
25. CARMEN HERNÁNDEZ, PREB 51: 49:W 11:L 52:W 13:L 50:L 36:W 43:L
26. DOMINGO PÉREZ, TAZ 52: 48:W 27:W 7:L 14:W 8:L 17:L 50:W
27. ABRAHAN ROMERO, BENJ 53: 1:L 26:L 42:W 41:W 49:L 40:L 45:L
28. ARNALDO MARTÍN, 1: 3:L 41:W 51:W 20:W 11:L 19:L 13:L
29. AYOZE CABRERA, PREB 2: 4:L 40: 50:L 46:W 39:W 47:W 16:D
30. CARLOS ANTONIO, TAZ 3: 5:L 43:W 14:L 45:W 18:L 51:W 24:L
31. CINTIA OTERO, ALEV 4: 2:L 42:W 15:L 40:L 20:L 45:L 46:W
32. CRISTIAN ENCINAS, ALEV 5: 7:L 45:W 18:L 43:L 41:W 53:D 20:L
33. DANIELA DURÁN, BENJ 6: 8:L 44:W 17:L 48:W 14:L 43:L 47:W
34. DIEGO BARRETO, PREB 7: 9:L 47:W 22:L 51:L 45:W 24:L 48:W
35. DIEGO PÉREZ, BENJ 8: 6:L 46:W 19:L 52:W 24:W 18:L 22:L
36. DIEGO YANES, PREB 9: 11:L 49:L 43:L 42:W 48:W 25:L 41:L
37. FRANCISCO ANDRADES PRUAÑO, PREB 10: 12:L 48:W 23:L 53:L 47:L 42:L 52:W
38. JAVIER HERNADEZ HERNANDEZ, BENJ 11: 13:L 51:L 45:L 47:L 52:W 48:L :W
39. JORGE SANFIEL, BENJ 12: 10:L 50:L 44:W 21:L 29:L : :
40. JOSE ANTONIO SILVA, PREB 14: 16:L 29: 47:W 31:W 19:L 27:W 21:L
41. MARIO HERNANDEZ, BENJ 15: 17:L 28:L 46:W 27:L 32:L 52:W 36:W
42. MIGUEL MARTIN, PREB 16: 14:L 31:L 27:L 36:L 46:W 37:W 51:W
43. PABLO MARTÍN, ALEV 17: 15:L 30:L 36:W 32:W 23:L 33:W 25:W
44. PAULA RAMOS, PREB 18: 20:L 33:L 39:L : : : :
45. RAFAEL BARRETO, BENJ 19: 21:L 32:L 38:W 30:L 34:L 31:W 27:W
46. RAYCO RODRIGUEZ, PREB 20: 18:L 35:L 41:L 29:L 42:L :W 31:L
47. ROSENDO LUIS ALEMAÑ, PREB 21: 19:L 34:L 40:L 38:W 37:W 29:L 33:L
48. SABRINA GARRITANO, PREB 22: 26:L 37:L :W 33:L 36:L 38:W 34:L
49. SAMUEL CAMACHO, ALEV 23: 25:L 36:W 21:W 17:L 27:W 15:L 53:D
50. SAMUEL DE LEÓN, BENJ 24: 22:L 39:W 29:W 16:L 25:W 20:W 26:L
51. SARELY PÉREZ, PREB 25: 23:L 38:W 28:L 34:W 21:L 30:L 42:L
52. SOFIA BARRETO, PREB 26: 24:L :W 25:L 35:L 38:L 41:L 37:L
53. YAUZI PÉREZ, PREB 27: :W 13:L 24:L 37:W 22:L 32:D 49:D