Untitled - Round 7
Results
No Name Result Name
1 ALBERTO HERNÁNDEZ, (1) 0:1 JOSE HERRERA, (9)
2 MARCOS ADRIÁN, (2) 1:0 IVAN HERNANDEZ, (8)
3 YADIRA RODRIGUEZ, (13) 0:1 DARÍO GARCÍA, (4)
4 MOISÉS RODRIGUEZ, (12) 0:1 JAIR BATISTA, (5)
5 NAUZET GONZÁLEZ, (18) 1:0 ANDRÉS CASTRO, (3)
6 ANTONIO GARCÍA, (6) 1:0 SARA GARCÍA, (24)
7 PABLO SEGURA, (32) 0:1 VANESSA GARCÍA, (7)
8 SERGIO HERNANDEZ, (10) 1:0 NATHANIEL CAPOTE, (23)
9 FELIPE RAMOS, (14) 1:0 JACINTO IGLESIAS, (66)
10 JUAN ACOSTA PADRE, (28) 0:1 JUAN ACOSTA SOSA, (17)
11 BORJA RODRIGUEZ, (22) 1:0 TONY GONZÁLEZ, (25)
12 LUIS JOSÉ GOMEZ, (29) 0:1 JOSE LUIS GARCÍA, (11)
13 ATANAS CRISTOFF, (33) 0:1 JOSE GONZALO, (15)
14 DIEGO ACOSTA, (44) 1:0 KARL WIEBE, (16)
15 ABEL LORENZO, (20) 1:0 LAURA PÉREZ, (53)
16 PEDRO JOSÉ LAFUENTE, (59) 0:1 PIERANDREA ROSSO, (21)
17 JOHANNA CAPOTE, (26) 1:0 VALENTINA LORENZO, (64)
18 GARA LORENZO, (47) 0:1 JOSE MENDOZA, (27)
19 ROMÁN RODRIGUEZ, (30) 1:0 CRISTINA DÍAZ, (41)
20 JOSE ALBEROLA, (51) 0:1 MARIELA CANDELARIO, (31)
21 DANIEL GUERRA, (65) 1:0 ALEJANDRO ALBEROLA, (35)
22 JOSE MIGUEL, (52) 0:1 GABRIEL AFONSO, (46)
23 NAYELI CAPOTE, (54) .5:.5 ALAIN PÉREZ, (34)
24 ALEJANDRO RODRIGUEZ, (37) 1:0 SARA G MARTÍN, (62)
25 NEREA PEÑALVER, (56) 1:0 ALVARO JAVIER RODRIGUEZ, (38)
26 NAZARET BATISTA, (55) 1:0 CAROLINA DÍAZ, (40)
27 DAMIÁN KUBAÑ, (42) .5:.5 ODAMA SANTANA, (57)
28 EDUINA BONI, (45) 0:1 SARA PÉREZ, (63)
29 PEDRO LORENZO, (60) 1:0 PABLO GARCÍA, (58)
30 DAVID BARRETO, (43) 1:0 JESÚS DÍAZ, (48)
Standings
Place Name Feder Rtg Loc Score M-Buch. Buch. Progr.
1-3 ALBERTO HERNÁNDEZ, SUB2 1685 6 27.0 36.0 27.0
MARCOS ADRIÁN, SUB2 1684 6 24.0 32.5 25.0
JOSE HERRERA, CAD 1478 6 23.0 32.0 23.0
4-6 JAIR BATISTA, 1518 5.5 23.5 32.0 21.5
DARÍO GARCÍA, 1536 5.5 21.0 29.5 23.5
NAUZET GONZÁLEZ, 1300 5.5 21.0 29.0 20.5
7-14 YADIRA RODRIGUEZ, SUB2 1353 5 24.0 31.5 23.0
IVAN HERNANDEZ, CAD 1479 5 23.0 31.0 22.0
ANTONIO GARCÍA, 1516 5 21.5 29.5 22.0
VANESSA GARCÍA, SUB2 1507 5 21.0 28.0 21.0
FELIPE RAMOS, 1343 5 20.5 29.0 22.0
JUAN ACOSTA SOSA, ALE 1300 5 20.0 28.5 19.0
SERGIO HERNANDEZ, CAD 1420 5 19.5 26.0 19.0
BORJA RODRIGUEZ, ALE 1240 5 17.5 25.5 18.0
15-16 JOSE LUIS GARCÍA, 1383 4.5 22.5 30.0 20.5
MOISÉS RODRIGUEZ, 1375 4.5 19.5 28.0 20.0
17-31 ANDRÉS CASTRO, 1603 4 24.5 32.5 22.0
JACINTO IGLESIAS, VET 1300 4 22.5 31.5 19.0
TONY GONZÁLEZ, ALE 1239 4 21.5 29.0 18.0
SARA GARCÍA, ALE 1240 4 20.0 28.0 17.0
NATHANIEL CAPOTE, ALE 1240 4 20.0 28.0 17.0
JOSE MENDOZA, ALE 1230 4 19.0 27.5 16.0
ROMÁN RODRIGUEZ, INF 1220 4 19.0 26.5 17.0
JUAN ACOSTA PADRE, VET 1230 4 18.5 26.5 17.0
JOHANNA CAPOTE, BENJ 1230 4 18.5 26.0 16.0
ABEL LORENZO, SUB2 1250 4 18.0 25.5 17.0
PIERANDREA ROSSO, VET 1250 4 18.0 25.0 17.0
MARIELA CANDELARIO, INF 1210 4 17.5 25.0 16.0
DIEGO ACOSTA, PREB 1200 4 17.5 23.5 13.0
PABLO SEGURA, 1210 4 17.0 22.0 16.0
JOSE GONZALO, 1340 4 16.5 23.5 16.0
32-34 LUIS JOSÉ GOMEZ, CAD 1230 3.5 21.0 27.5 17.0
GABRIEL AFONSO, BENJ 1200 3.5 18.0 25.5 13.0
DANIEL GUERRA, PRE 3.5 15.5 21.5 13.0
35-46 ATANAS CRISTOFF, VET 1205 3 18.0 26.5 13.0
VALENTINA LORENZO, ALE 1200 3 17.5 24.0 14.0
CRISTINA DÍAZ, PREB 1200 3 17.0 25.5 12.0
JOSE ALBEROLA, ALE 1200 3 17.0 23.5 12.0
PEDRO JOSÉ LAFUENTE, PREB 1200 3 17.0 23.0 11.0
LAURA PÉREZ, INF 1200 3 16.5 22.5 11.0
KARL WIEBE, VET 1320 3 16.5 21.0 14.0
ALEJANDRO RODRIGUEZ, INF 1200 3 16.0 23.0 10.0
SARA PÉREZ, ALE 1200 3 16.0 21.5 11.0
NEREA PEÑALVER, ALE 1200 3 15.5 21.5 10.0
NAZARET BATISTA, ALE 1200 3 15.0 21.0 11.0
GARA LORENZO, ALE 1200 3 14.5 20.0 11.0
47-53 ODAMA SANTANA, BENJ 1200 2.5 15.5 21.5 10.5
ALEJANDRO ALBEROLA, PREB 1200 2.5 15.5 21.0 9.0
NAYELI CAPOTE, PREB 1200 2.5 13.5 20.5 8.5
ALAIN PÉREZ, BENJ 1200 2.5 13.5 19.5 7.5
JOSE MIGUEL, PREB 1200 2.5 13.5 17.5 7.5
JORGE LUISCASTRO, 1200 2.5 12.0 19.0 7.5
DAMIÁN KUBAÑ, ALE 1200 2.5 11.0 16.0 7.5
54-59 JORGE FERNANDO, ALE 1200 2 14.5 21.0 8.0
SARA G MARTÍN, PRE 1200 2 14.5 21.0 8.0
ALVARO JAVIER RODRIGUEZ, PREB 1200 2 13.0 19.0 5.0
CAROLINA DÍAZ, BENJ 1200 2 12.5 18.5 6.0
DAVID BARRETO, PREB 1200 2 11.5 16.0 6.0
PEDRO LORENZO, BENJ 1200 2 10.0 14.0 5.0
60-61 EDUINA BONI, CAD 1200 1.5 13.5 20.0 8.0
PABLO GARCÍA, BENJ 1200 1.5 13.5 19.0 8.0
62 ARNOLD HERNANDEZ, BENJ 1200 1 11.0 19.0 4.0
63 ALEJANDRO MEDINA, BENJ 1200 0.5 3.0 11.0 0.5
64-66 JESÚS DÍAZ, PREB 1200 0 12.5 18.5 0.0
ROMEN CURBELO, ALE 1200 0 8.0 14.0 0.0
RODOLFO RODRIGUEZ, 1300 0 2.5 2.5 0.0
Cross Table
No Name Feder Rtg 1 2 3 4 5 6 7
1 ALBERTO HERNÁNDEZ, SUB2 35:W 6:W 8:W 9:W 2:W 5:W 3:L
2 MARCOS ADRIÁN, SUB2 50:W 12:W 3:W 7:W 1:L 18:W 8:W
3 JOSE HERRERA, CAD 37:W 25:W 2:L 24:W 23:W 9:W 1:W
4 JAIR BATISTA, 42:W 14:W 7:L 20:W 6:D 11:W 16:W
5 DARÍO GARCÍA, 63:W 27:W 15:D 32:W 17:W 1:L 7:W
6 NAUZET GONZÁLEZ, 52:W 1:L 62:W 22:W 4:D 15:W 17:W
7 YADIRA RODRIGUEZ, SUB2 60:W 23:W 4:W 2:L 27:W 10:W 5:L
8 IVAN HERNANDEZ, CAD 57:W 19:W 1:L 21:W 12:W 17:W 2:L
9 ANTONIO GARCÍA, 56:W 21:W 18:W 1:L 15:W 3:L 20:W
10 VANESSA GARCÍA, SUB2 62:W 20:W 11:L 25:W 26:W 7:L 30:W
11 FELIPE RAMOS, 33:W 28:W 10:W 17:L 19:W 4:L 18:W
12 JUAN ACOSTA SOSA, ALE 54:W 2:L 42:W 30:W 8:L 25:W 24:W
13 SERGIO HERNANDEZ, CAD 53:W 22:W 17:L 19:L 32:W 28:W 21:W
14 BORJA RODRIGUEZ, ALE 49:W 4:L 29:W 18:L 54:W 22:W 19:W
15 JOSE LUIS GARCÍA, 58:W 24:W 5:D 16:W 9:L 6:L 32:W
16 MOISÉS RODRIGUEZ, 29:W 32:D 31:W 15:L 33:W 41:W 4:L
17 ANDRÉS CASTRO, 48:W 26:W 13:W 11:W 5:L 8:L 6:L
18 JACINTO IGLESIAS, VET 0: 41:W 9:L 14:W 34:W 2:L 11:L
19 TONY GONZÁLEZ, ALE 47:W 8:L 38:W 13:W 11:L 26:W 14:L
20 SARA GARCÍA, ALE 44:W 10:L 54:W 4:L 29:W 36:W 9:L
21 NATHANIEL CAPOTE, ALE 45:W 9:L 46:W 8:L 35:W 23:W 13:L
22 JOSE MENDOZA, ALE 39:W 13:L 45:W 6:L 44:W 14:L 46:W
23 ROMÁN RODRIGUEZ, INF 55:W 7:L 36:W 31:W 3:L 21:L 37:W
24 JUAN ACOSTA PADRE, VET 59:W 15:L 47:W 3:L 43:W 27:W 12:L
25 JOHANNA CAPOTE, BENJ 61:W 3:L 40:W 10:L 47:W 12:L 36:W
26 ABEL LORENZO, SUB2 51:W 17:L 37:W 28:W 10:L 19:L 40:W
27 PIERANDREA ROSSO, VET 40:W 5:L 60:W 35:W 7:L 24:L 39:W
28 MARIELA CANDELARIO, INF 43:W 11:L 39:W 26:L 45:W 13:L 38:W
29 DIEGO ACOSTA, PREB 16:L 65:W 14:L 39:W 20:L 44:W 41:W
30 PABLO SEGURA, 36:L 64:W 61:W 12:L 31:W 33:W 10:L
31 JOSE GONZALO, 46:W 38:W 16:L 23:L 30:L 49:W 35:W
32 LUIS JOSÉ GOMEZ, CAD 65:W 16:D 41:W 5:L 13:L 34:W 15:L
33 GABRIEL AFONSO, BENJ 11:L 34:D 48:W 42:W 16:L 30:L 51:W
34 DANIEL GUERRA, PRE 0:L 33:D 52:W 50:W 18:L 32:L 48:W
35 ATANAS CRISTOFF, VET 1:L 36:W 43:W 27:L 21:L 52:W 31:L
36 VALENTINA LORENZO, ALE 30:W 35:L 23:L 38:W 48:W 20:L 25:L
37 CRISTINA DÍAZ, PREB 3:L 44:W 26:L 49:W 41:L 45:W 23:L
38 JOSE ALBEROLA, ALE 66:+ 31:L 19:L 36:L 50:W 43:W 28:L
39 PEDRO JOSÉ LAFUENTE, PREB 22:L 53:W 28:L 29:L 62:W 54:W 27:L
40 LAURA PÉREZ, INF 27:L 63:W 25:L 41:L 58:W 42:W 26:L
41 KARL WIEBE, VET 64:W 18:L 32:L 40:W 37:W 16:L 29:L
42 ALEJANDRO RODRIGUEZ, INF 4:L 51:W 12:L 33:L 59:W 40:L 55:W
43 SARA PÉREZ, ALE 28:L 0:W 35:L 46:W 24:L 38:L 60:W
44 NEREA PEÑALVER, ALE 20:L 37:L 57:W 53:W 22:L 29:L 56:W
45 NAZARET BATISTA, ALE 21:L 56:W 22:L 62:W 28:L 37:L 57:W
46 GARA LORENZO, ALE 31:L 55:W 21:L 43:L 61:W 47:W 22:L
47 ODAMA SANTANA, BENJ 19:L 57:W 24:L 58:W 25:L 46:L 53:D
48 ALEJANDRO ALBEROLA, PREB 17:L 52:D 33:L 56:W 36:L 61:W 34:L
49 NAYELI CAPOTE, PREB 14:L 62:L 56:W 37:L 57:W 31:L 50:D
50 ALAIN PÉREZ, BENJ 2:L 54:L 64:W 34:L 38:L 58:W 49:D
51 JOSE MIGUEL, PREB 26:L 42:L 63:D 52:L 64:W 55:W 33:L
52 JORGE LUISCASTRO, 6:L 48:D 34:L 51:W 60:W 35:L 0:
53 DAMIÁN KUBAÑ, ALE 13:L 39:L 65:W 44:L 55:L 64:W 47:D
54 JORGE FERNANDO, ALE 12:L 50:W 20:L 55:W 14:L 39:L 0:
55 SARA G MARTÍN, PRE 23:L 46:L 0:W 54:L 53:W 51:L 42:L
56 ALVARO JAVIER RODRIGUEZ, PREB 9:L 45:L 49:L 48:L 65:W 59:W 44:L
57 CAROLINA DÍAZ, BENJ 8:L 47:L 44:L 65:W 49:L 60:W 45:L
58 DAVID BARRETO, PREB 15:L 61:L 59:W 47:L 40:L 50:L 64:W
59 PEDRO LORENZO, BENJ 24:L 60:L 58:L 64:W 42:L 56:L 61:W
60 EDUINA BONI, CAD 7:L 59:W 27:L 61:D 52:L 57:L 43:L
61 PABLO GARCÍA, BENJ 25:L 58:W 30:L 60:D 46:L 48:L 59:L
62 ARNOLD HERNANDEZ, BENJ 10:L 49:W 6:L 45:L 39:L 0: 0:
63 ALEJANDRO MEDINA, BENJ 5:L 40:L 51:D 0: 0: 0: 0:
64 JESÚS DÍAZ, PREB 41:L 30:L 50:L 59:L 51:L 53:L 58:L
65 ROMEN CURBELO, ALE 32:L 29:L 53:L 57:L 56:L 0: 0:
66 RODOLFO RODRIGUEZ, 38:- 0: 0: 0: 0: 0: 0: